SZD11-63/400010 63A 660V 4P 2 Position Off ON Power Circuit Breaker Main Control Switch 1Pcs
flash sale iconLimited Time Sale
Until the end
07
quantity
Product details
Category
Knife Switches1.Product Name:SZD11-63/400010 63A 4P Universal Rotary Changeover Cam Switch2.Specification:Lacthing Selector ; Ui: 660V, Ith: 63A 2 Position (OFF-ON)3.Rating :AC-21A: Ue AC220V/380V Ie 63A4.Panel size:64 x 64 mm Install Size: 48 x 48 mm Current : 63AMaterial : PlasticSwitch Type : Universal SwitchModel Number : SZD11-63/400010Features : 4PItem Type : SWITCHES Rated insulation voltage(Ui) : 660VConventional heating current(Ith) : 63AUse category : AC-21ARated working voltage(Ue) : AC220V/380VRated working current(Ie) : 63ARated short-time withstand current(Icw) : 756A/1SRated short-circuit making capacity(Icm) : 1070A
  • Knife Switches
Color 63A 400010